Lifestyle

Jak świętować Dzień Dziecka gdy jesteś już dorosłym / How to celebrate Children’s Day when you’re an adult

Jeśli czytasz mojego bloga istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie jesteś już dzieckiem. Ale czy to oznacza, że nie możesz obchodzić Dnia Dziecka? Moim zdaniem nie 🙂 Każdy z nas w jakiejś formie pozostaje dzieckiem do końca życia. Jesteśmy w końcu dziećmi naszych rodziców i chyba wszyscy czerpiemy radość z przynajmniej niektórych typowo dziecięcych aktywności. Jak więc celebrować dzisiejsze święto gdy czasy dzieciństwa dawno już za nami? Mam dla Ciebie kilka propozycji.


This post might not be very relevant for my international readers as most of the countries celebrate International Children’s Day on 20th November. Poland and other former socialist countries do it today so I decided to write a few tips on how to celebrate this day when you’re an adult. Why? Because I truly believe that in some form we all remain children forever. We are children of our parents and most of us still find joy in typical „childish” activities. How to celebrate Children’s Day when you’re not a child anymore?

 1. Idź na lody lub gofry.
  Nie wiem jak to wygląda w Twoim przypadku, ale w mojej pamięci Dzień Dziecka na zawsze pozostanie dniem pełnym słodyczy. Jako że czerwiec ma więcej wspólnego z latem niż z wiosną, istnieje duża szansa, że zamiast mojej ukochanej czekolady, skusiłabym się tego dnia na pyszne i chłodzące lody. Ale nie zapominajmy też o gofrach! Pochodzę z nadmorskiej miejscowości i umówmy się – nad morzem gofry są najlepsze. Chrupiące, z bitą śmietaną i świeżymi truskawkami i brzoskwiniami. Odczuwam uporczywe burczenie w brzuchu na samo wspomnienie.
 2. Idź na basen albo lepiej – do aquaparku.
  Czy jest coś co bardziej kojarzy się z dzieciństwem niż chlupanie się w wodzie i korzystanie z wodnych zjeżdżalni? Im jestem starsza tym bardziej mnie one przerażają, ale gdy już zdecyduję się na zjazd – prawie nigdy tego nie żałuję. 😀 Jako że dziś Dzień Dziecka, baseny mogą być dość zatłoczone ale możesz dzięki temu skorzystać z okazji i zaobserwować z jaką radością dzieci korzystają z tamtejszych atrakcji.
 3. Obejrzyj film lub bajkę dla dzieci.
  Może to być film, który widziałaś jako dziecko już milion razy i budzi w Tobie ciepłe uczucia. A może wolisz obejrzeć coś, czego w dzieciństwie nigdy nie widziałeś, ale zawsze chciałeś zobaczyć? Coraz więcej animowanych bajek jest też nagrywanych ponownie, z fantastycznymi efektami specjalnymi. Do kin właśnie weszła nowa adaptacja „Aladdyna” więc może warto odświeżyć sobie tę historię?
 4. Zagraj w grę planszową z dzieciństwa.
  Gdy myślę o grze z dzieciństwa jako pierwsze na myśl przychodzą mi chińczyk i Eurobusiness, czyli polska wersja Monopoly. Gry planszowe stanowią świetną alternatywę dla wieczornego oglądania Netflixa i zdecydowanie lepiej pomagają budować relacje z innymi. To co, mała rundka planszówek dzisiaj?
 5. Przeczytaj książkę z dzieciństwa.
  Nie musisz skończyć jej dzisiaj, ale przeczytaj chociaż krótki jej fragment. Gwarantuję, że ciepłe wspomnienia z dzieciństwa powrócą do Ciebie natychmiast. Ja planuję zanurzyć się w lekturę jednej z części „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz jednak ostateczna decyzja jeszcze jeszcze nie zapadła.

 1. Have an ice cream or waffles
  I don’t know about you but I remember Children’s Day as a day filled with sweetness. And as June has more to do with summer rather than spring, there’s a high chance that I choose nice and cooling ice cream instead of my beloved chocolate. But let’s not forget about waffles! I come from Polish seaside town and everybody in Poland knows that the best waffles are on the coast. Crunchy, with whipped cream and fresh strawberries and peaches. My tummy is rumbling already.
 2. Go to the swimming pool or aquapark
  Is there anything that brings childhood memories better than playing in the water? The older I get the more scared of all water slides I am but once I decide to use them – I usually don’t regret it. 😀 You can also take this opportunity to observe playing children and learn from them a few things!
 3. Watch a film for children
  It could be a film that you were watching as a child and remember every scene by heart. Or maybe you’d like to watch something that you haven’t seen in your childhood but always wanted? More and more well known animated movies are being recorded in new ways with amazing special effects. One of them is recently realised „Aladdin” so it might be an opportunity to refresh your memory and this story.
 4. Play a board game from your childhood
  When I think of board games from my childhood I have to think of ludo and Monopoly. Board games are a good alternative for Netflix and help you build better relationships with other people. So, what do you think? A small board game evening tonight?
 5. Read a book from your childhood
  You don’t have to finish it in one day but read at least a small fragment of your favourite childhood book. I promise – warm memories will come back to you immediately!

Do you have more ideas on how to celebrate Children’s Day as an adult? If yes, please share your thoughts in the comment section. Who knows, perhaps you will inspire somebody to wake up an inner child for at least one day. 🙂


Jeśli masz więcej pomysłów na celebrowanie Dnia Dziecka jako dorosły, proszę podziel się nimi w komentarzu. Kto wie, może akurat zainspirujesz kogoś by przez moment poczuł tę radość i beztroskę?

Wszystkim dzieciom tego świata życzę dzisiaj wszystkiego co najlepsze. A dorosłym dzieciom tego, by nigdy nie zapomniały jak to jest czerpać radość z życia. 🙂

1 myśl w temacie “Jak świętować Dzień Dziecka gdy jesteś już dorosłym / How to celebrate Children’s Day when you’re an adult”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.