Przemyślenia

Czy warto jeszcze cokolwiek zaczynać?

Wszystko co możliwe zostało już wymyślone. Nie ma sensu próbować bo i tak szansa na sukces jest niewielka. Prawda?

Wpadłam ostatnio na kilka pomysłów rozwinięcia swojego raczkującego (a raczej pełzającego) biznesu. Ale chyba nie warto ich realizować, bo konkurencja jest ogromna. Ciężko się przebić, twórców jest mnóstwo, szansa na to, że ktoś zwróci uwagę na moje projekty jest minimalna. Poza tym, wszystko już gdzieś istnieje. Nigdy nie będę w stanie stworzyć czegoś unikalnego na co nikt inny nie wpadł. Daruj sobie.

Od dawna nosiłam się z zamiarem założenia bloga (kilka nawet rozpoczęłam ale szybko porzuciłam). Pisanie sprawia mi przyjemność, a być może moje przeżycia i spojrzenie na dany temat komuś pomogą. Zwłaszcza, gdy ten ktoś będzie potrzebował punktu widzenia „zwykłego śmiertelnika”. Sama lubię takie rzeczy czytać. Cały czas jednak chodziła za mną myśl, że nie warto. Blogi tracą na znaczeniu, ludzie wolą oglądać niż czytać, a ilość niefiltrowanej treści w internecie jest zatrważająca. Daruj sobie.

W ogóle to całe budowanie biznesu, praca nad tworzeniem własnej marki… Też nie warto. Moje usługi i przyszłe produkty to nic nadzwyczajnego. Ktoś już to wymyślił, ktoś ma to już w swojej ofercie. Czy jest sens dodawać do tego swoją cegiełkę? Pewnie i tak to, co ja stworzę będzie gorsze niż to, co już istnieje. Daruj sobie.

Lepiej poszukaj pracy. Ale tam konkurencja też jest gigantyczna. Zawsze znajdzie się ktoś, kto skończył lepsze szkoły, zrobił więcej kursów, zna więcej języków i w ogóle jest lepszy ode mnie w każdym aspekcie życia. Co z tego, że spędzę godziny na tworzeniu wymyślnego CV skoro i tak ktoś mnie przebije. A nawet jeśli jakimś cudem zostanę zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną to i tak nie wygram z innymi kandydatami. Daruj sobie.

Daruj sobie, usiądź na kanapie i oglądaj całymi dniami Netflixa. Przynajmniej do momentu, w którym odetną ci prąd bo kasy zabraknie. Albo umrzesz z nudów. Bo przecież nie warto się starać. Zawsze jest ktoś lepszy, a wszystko już istnieje. Prawda?

Nieprawda.

Praktycznie wszystko już zostało wymyślone, to fakt. Ciężko dziś stworzyć coś zupełnie rewolucyjnego, coś na co nikt inny nie wpadł. Ludzie, którzy mają więcej umiejętności od nas istnieją, to też fakt. Ale każdy z nas naprawdę jest pod jakimś względem wyjątkowy. Nie raz i nie dwa zdarzyło się, że sama kupiłam czyjś produkt głównie dlatego, że zwyczajnie darzę tę osobę sympatią. Czy mogłabym znaleźć coś podobnego na Amazonie? Jasne! Ale jeśli mogę sobie na to pozwolić – kupuję produkty i korzystam z usług osób, które lubię. Bo każdy z nas wnosi swoją własną wartość.

Niezależnie czego dotyczą nasze plany – otwierania własnego biznesu, szukania pracy, zakładania bloga czy kanału na YouTube – warto uwierzyć w siebie i spróbować. Być może okaże się, że dane zajęcie nie jest dla nas ale na zawsze pozostaniemy bogatsi o to doświadczenie oraz świadomość, że spróbowaliśmy. Gdyby każdy twórca/przedsiębiorca/człowiek rezygnował z realizacji swoich pomysłów z myślą, że ktoś na pewno już na to wpadł, nie mielibyśmy dziś niczego. Daruj więc sobie poddawanie się ze strachu przed konkurencją. Nie warto.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.